logo

Najlepsze fototapety dla dzieci

logo
Najlepsze fototapety dla dzieci

Brzydkie szaro-bure tapety pokrywające ściany mieszkań jeszcze kilkanaście lat temu odeszły już w zapomnienie. Fototapety z jakimi mamy do czynienia dziś nie mają z nimi nic wspólnego, no może oprócz tego, że wszystkie kładzie się na ścianach.

To oczywiste, że rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, co objawia się min. dopieszczaniem pokoju dziecięcego jeszcze przed przyjściem potomka na świat. Wiele osób decyduje się aktualnie na fototapety do pokojów dziecięcych, co nie dziwi zważywszy na zalety jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Zalety fototapet dziecięcych

Zacznijmy od tego, że fototapety są doskonałym wyborem dla osób ceniących oryginalne rzeczy, bo np. możemy pomalować pokój naszego malucha na zielony czy różowy kolor, ale takie same kolory możemy spotkać w wielu innych domach. Z kolei mało prawdopodobne jest, aby wybrany przez nas wzór tapety miał ktoś z naszych znajomych. Oferty sklepów stacjonarnych i internetowych są naprawdę spore, więc można wybrać dokładnie to, co komu odpowiada.

Fototapety sprzyjają też rozwojowi dzieci i ich ogólnemu samopoczuciu. W przypadku małych dzieci dzieje się tak ze względu na to, że kolorowe wzory na ścianach działają na dziecko stymulująco i uspokajająco. Z kolei starsze dzieci mogą razem z rodzicami wybrać fototapetę do swojego pokoju dotyczącą tego, co je najbardziej interesuje np. wzór z dinozaurami, statkami kosmicznymi, zwierzątkami lub samochodami.

Fototapety są też praktyczne tzn. mogą takie być o ile będziemy wiedzieli jaka fototapeta jest dla nas najlepsza. Aby ułatwić wszystkim wybór, krótko opiszemy na co zwracać uwagę przy wyborze rodzaju fototapety.

dziewczynka

Jak wybrać odpowiedni rodzaj fototapety?

Proponujemy wybierać spośród trzech najpopularniejszych rodzajów fototapet, czyli samoprzylepnych, lateksowych i winylowych. Te pierwsze jak sama nazwa wskazuje są łatwe w aplikacji na ścianie, a niektóre z nich można po odklejeniu przewiesić gdzie indziej, czyli w pewnym sensie są wielokrotnego użytku. Występują w wersjach lepszych i gorszych jakościowo więc jeśli ktoś się na takową zdecyduje,  to ma różne opcje do wyboru. Fototapety lateksowe charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Są zmywalne i dość odporne na ścieranie i rozrywanie. Druk na nich jest porządny, a kolory mocne i żywe. Fototapety winylowe należą do najdroższych, ale to inwestycja na lata. Tak jak płyty winylowe, tapety są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Grafika na tych fototapetach jest wysokiej jakości z lekko matowym  odcieniem.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze wzoru?

Najlepiej kierować się osobistymi upodobaniami, a w przypadku wybierania tapety dla starszych dzieci można przejechać się razem z nimi do sklepu lub wybrać fototapetę wspólnie przez internet. Co do ogólnych wskazówek to zalecamy wybieranie tapet w jasnych kolorach, które pozytywnie oddziałowują na samopoczucie oraz optycznie powiększają wnętrze. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń i tych z małymi oknami. Można też kierować się płcią dziecka i nie będzie to trudne, bo sporo sklepów ma ofertę podzieloną na wzory bardziej chłopięce i bardziej dziewczęce. Jednak nie jest jasno powiedziane, co jest bardziej odpowiednie dla chłopców i dla dziewczynek, bo role społeczne oraz atrybuty kobiet i mężczyzn nie są już tak zerojedynkowe jak kilkadziesiąt lat temu. Konkluzja na koniec jest taka, że najlepsza fototapeta to taka, która najbardziej podoba się naszym dzieciom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo
logo
© 2024