logo

Co łączy Twoje hobby z fototapetami

logo
Co łączy Twoje hobby z fototapetami

Zapewne myślisz, że twojego hobby z fototapetami nie łączy zupełnie nic, lecz jakby to powiedział Radek Kotarski – “nic bardziej mylnego”. Jeśli tylko twoje odpowiedzi na dwa poniższe pytania będą twierdzące, to powinieneś przeczytać ten artykuł.

Czy masz jakieś hobby / zainteresowania?
Czy widziałeś kiedyś ładną oryginalną fototapetę?

Zakładamy, że odpowiedzi były twierdzące, więc lecimy dalej z tematem. Wygląda na to, że potencjalnie jesteś zainteresowany kupnem swojej pierwszej fototapety. Możliwe również, że posiadasz już fototapetę na ścianie i jesteś z niej zadowolony, a teraz jesteś zainteresowany kolejną. W obydwu przypadkach, na szybko tłumaczymy o co chodzi z tym związkiem fototapet i hobby.

boks

Kupując fototapetę możemy kierować się różnymi kryteriami wyboru. Podstawowym prawie zawsze będzie to, że nie chcemy mieć pustej ściany. Jakby nie patrzeć fototapeta spełnia to zadanie znakomicie, w niedrogi sposób zagospodarowując dużą powierzchnię. Dalej pojawiają się potrzeby estetyczne bądź duchowe, czyli np. nie chcemy mieć obrazów ani plakatów lub chcemy aby w tym miejscu było coś spójnego z nami. I właśnie ten ostatni przypadek interesuje nas tu najbardziej, bo gdy zaspokoimy te pierwsze potrzeby to potem pojawi się chęć wyrażenia czegoś. Nie musi to być nic wzniosłego jak pokazanie chęci ratowania świata – choć czemu nie? – bo może to być cokolwiek, co będzie ważne dla Ciebie. Coś, czym się zajmujesz “po godzinach” albo w weekendy jak majsterkowanie przy aucie lub fotografia.

Chwilowe zauroczenie, czy miłość na lata?

Do samej idei kupna fototapety do mieszkania raczej nie trzeba nikogo namawiać, bo stały się one tak popularne, że spotkamy je w domach naszych znajomych i wielu innych miejscach. Sedno sprawy tkwi w tym, aby na ścianie zawisła fototapeta, która nie znudzi nam się za kilka miesięcy. Dlatego doskonałym pomysłem jest, aby wzór fototapety miał związek z tym, czym my sami zajmujemy się od dłuższego czasu, co nam się nie znudziło. Często jest tak, że nawet rewelacyjny film oglądaliśmy raz w życiu, za to mamy swoje ulubione, do których co jakiś czas wracamy. Podobnie jest z książkami, muzyką no i oczywiście naszymi zainteresowaniami. Nasze hobby nie musi być najbardziej wyszukanym zajęciem pod słońcem, abyśmy robiąc to byli szczęśliwi. Tak samo, nie musimy stać się profesjonalistami w tym, co robimy, nawet gdy zajmujemy się czymś od lat. Najważniejsze jest, aby trzymać się tego, jeśli jest to częścią nas samych.

Jak połączyć wzór fototapety z hobby?

Oferta sklepów jest naprawdę ogromna, ale gdybyśmy nie znaleźli tego, czego szukamy, to niektóre sklepy oferują możliwość wydrukowania fototapety z własnym wzorem; może to być nawet jedno z naszych zdjęć z wyprawy w Alpy lub zdjęcie z festiwalu muzycznego, na którym grał nasz ulubiony zespół. Nasze hobby ze wzorem fototapety najlepiej połączyć na zasadzie skojarzeń, swego rodzaju mapy myśli, gdzie jedno prowadzi do następnego, a potem poszukać wzorów, które by odpowiadały temu, co wypisaliśmy np.

  • uprawiamy sztuki walki – jakie mamy skojarzenia?

– sztuka walki, którą uprawiamy np. boks >> ring >> rękawice >> słynni bokserzy np. Muhammad Ali >>- ikony sztuk walk np. Bruce Lee >> filmy z nim >> jego słynne cytaty

  • – motywacja >> motywujące grafiki lub cytaty
  • gramy na perkusji – jakie mamy skojarzenia?

– zestaw perkusyjny >> bębny, werbel, pałki >> nuty

– ulubieni perkusiści

– muzyka, którą głównie gramy np. jazz >> klimat jazzowych klubów

– filmy z perkusją w tle np. oscarowy Whiplash

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo
logo
© 2024